Magazyn Ciepła Systemowego

RSS Magazyn Ciepła Systemowego
 • Potrzebna (nowa) strategia dla branży ciepłowniczej 10 maja 2022
  Wojna na Ukrainie i kryzys paliwowy spowodowały bardzo szczególną i niebezpieczną sytuację w ciepłownictwie. Sektor powinien szybko się transformować, a musi teraz myśleć o tym, jak przetrwać kryzys.
 • Czas najwyższy na polski wodór 6 maja 2022
  Od dawna słyszymy, że wodór to paliwo przyszłości. Z powodu wojny na Ukrainie przyszłość dzieje się teraz. Wodór i odnawialne paliwa mają do odegrania ważną rolę w uniezależnieniu się od importu surowców z Rosji.
 • Veolia podsumowuje 25 lat obecności w Polsce 4 maja 2022
  Wysiłki Grupy Veolia Polska skupiają się na osiągnięciu neutralności klimatycznej w 2050 roku. Istotnym elementem strategii biznesowej przedsiębiorstwa jest także zmniejszenie śladu środowiskowego pozostawianego przez firmę i jej klientów.
 • Rafa koralowa, rekiny i słonie. Orientarium zaprasza 4 maja 2022
  Jest najnowocześniejszym zoo w Europie, domem dla egzotycznych zwierząt i roślin z Azji. Orientarium w Łodzi przy Konstantynowskiej 8/10 od 29 kwietnia jest otwarte dla zwiedzających.
 • Teraz albo nigdy! Nowy raport IPCC o klimacie 28 kwietnia 2022
  Znajdujemy się na rozdrożu prowadzącym do różnych przyszłości. Albo przejdziemy na gospodarkę niskoemisyjną, albo nas nie będzie!
 • Magazyny energii i ciepła w programie „Mój Prąd” 26 kwietnia 2022
  Trwa nabór do czwartej edycji programu „Mój Prąd” skierowanej zarówno do nowych, jak i obecnych prosumentów, którzy zdecydują się na przejście na system rozliczeń net-billing.
 • Less waste, more heat. Jak ciepłownicy dzielą się ciepłem 25 kwietnia 2022
  Wytwórcy i dostawcy ciepła systemowego dbają o oszczędzanie zasobów i niemarnowanie energii, troszczą się, by w lokalnej społeczności rosła świadomość ekologiczna, a tam gdzie potrzeba, spieszą z pomocą.
 • „Lekcje Ciepła” w Koszalinie 24 kwietnia 2022
  Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie od wielu lat uczestniczy w projekcie edukacyjno-ekologicznym „Lekcje Ciepła”, który przybliża dzieciom i młodzieży zagadnienia związane z bezpiecznym dla środowiska wytwarzaniem energii cieplnej.
 • Po co nam w miastach chaszcze 24 kwietnia 2022
  Zostawiliśmy na nią niewiele miejsca, więc wciska się w każdą szczelinę. Jest bogata, tworzy ją wiele gatunków, odradza się samoistnie i jeszcze dla nas pracuje. Dzika przyroda w mieście czeka na docenienie.
 • MCS 54 20 kwietnia 2022
  Jedność jest rozsądnym rozwiązaniem na trudne gospodarczo i politycznie czasy. Razem o dobre rozwiązania dla konsumentów ciepła dbają m.in. polscy ciepłownicy, którzy za pośrednictwem Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie proponują ulepszenia m.in. w europejskim systemie handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla.
Przejdź do treści