Logo Miasta

Magazyn Ciepła Systemowego

RSS Magazyn Ciepła Systemowego
 • Czyste ciepło. Kompendium dobrych praktyk 5 grudnia 2023
  Przez ostatnie 15 lat emisja dwutlenku węgla związana z produkcją ciepła systemowego została zredukowana o ponad 20 proc., a szkodliwych pyłów o ponad 85 proc. By dostarczane ciepło mogło być czyste, dostawcy podejmują na lokalnych rynkach wiele działań. Obecny stan sektora oraz inicjatywy realizowane przez ciepłowników przedstawia najnowszy raport przygotowany przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie.
 • Rokitnica i Helenka podłączone do sieci ciepłowniczej 5 grudnia 2023
  W połowie października br. na terenie kotłowni w dzielnicy Helenka odbyło się uroczyste zakończenie trwającego blisko cztery lata projektu pn. „Budowa sieci ciepłowniczej do osiedli Rokitnica i Helenka w Zabrzu połączona z likwidacją dwóch kotłowni osiedlowych”.
 • Pierwsze spotkanie robocze partnerów projektu SET_HEAT 4 grudnia 2023
  Celem unijnego programu SET_HEAT jest opracowanie projektów i planów inwestycyjnych na rzecz szeroko pojętej dekarbonizacji miejskich systemów ciepłowniczych.
 • Akcja „Worki Sztuki” nagrodzona 4 grudnia 2023
  Zainicjowana przez MPEC Tarnów i tarnowską szkołę Szczepanika kampania ekologiczna „Worki Sztuki” została uznana za najlepszą ekologiczną inicjatywę Małopolski w 2023 roku.
 • Ciepłownia przyszłości w Lidzbarku Warmińskim 29 listopada 2023
  90 proc. energii w systemie ciepłowniczym na lidzbarskim osiedlu Astronomów będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii. Zapewni to oddana do użytku na przełomie 2023/2024 roku Ciepłownia Przyszłości wykorzystująca wysokosprawne układy pomp ciepła, instalacje fotowoltaiczne oraz system magazynów ciepła wysoko- i niskoparametrowego.
 • Jak uchronić gospodarstwa domowe przed dużymi podwyżkami cen ciepła systemowego 27 listopada 2023
  Wzrosty cen ciepła można chwilowo powstrzymać, wprowadzając nowelizację ustawy osłonowej. Jednak w długiej perspektywie czasowej jedyną szansą na niskie i stabilne ceny ciepła systemowego jest wdrożenie działań, których efektem będzie gruntowna transformacja polskiego ciepłownictwa, a także zmiana nawyków korzystania z ciepła. Dlatego Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie z jednej strony apeluje o systemowe wsparcie dla odbiorców […]
 • W Opolu powstanie Klaster Energii 23 listopada 2023
  List intencyjny w sprawie utworzenia Opolskiego Klastra Energii podpisali przedstawiciele władz miasta Opole oraz opolskich spółek: Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA, Zakład Komunalny, Wodociągi i Kanalizacja, Park Naukowo-Technologiczny oraz Miejski Zakład Komunikacyjny.
 • Kochasz dzieci, nie pal śmieci! 15 listopada 2023
  Są w Polsce takie miejsca, gdzie powietrze nie nadaje się do oddychania nawet przez trzy miesiące w roku. A stężenie rakotwórczego benzo(a)pirenu przekracza dopuszczalną normę dziewięciokrotnie.
 • Ekoakcja w Tarnowie. Uczniowie szyją woreczki z firanek 15 listopada 2023
  Firanki, nici i tasiemki przygotowane. Tarnowscy uczniowie z zapałem szyją opakowania wielorazowego użytku na owoce i warzywa.
 • OPEC GRUDZIĄDZ planuje budowę Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów 14 listopada 2023
  Zrównoważony rozwój miasta powinien godzić komfort życia mieszkańców oraz funkcjonowanie lokalnej gospodarki bez nadmiernego eksploatowania środowiska naturalnego. Dlatego OPEC GRUDZIĄDZ konsekwentnie inwestuje w technologie redukujące zużycie węgla i poprawiające jakość powietrza.
Przejdź do treści