Szukaj
Logo Miasta

Magazyn Ciepła Systemowego

RSS Magazyn Ciepła Systemowego
 • Ciepłownictwo. Czas wielkiej zmiany 15 maja 2024
  Legislacja, technologia i edukacja to trzy filary, na których powinna się opierać transformacja sektora ciepłowniczego. Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Jacek Szymczak przedstawił kluczowe uwarunkowania zmian w branży ciepłowniczej.
 • Miasta odporne na zmiany klimatu 13 maja 2024
  Kwiecień tego roku był najcieplejszy w historii pomiarów. To jedenasty już z kolei miesiąc, w którym średnia temperatura osiągnęła rekordowy poziom. Czy polskie miasta są gotowe na zmiany klimatu?
 • Energia z odpadów na oświetlenie ulic i miejskich instytucji 9 maja 2024
  Przez pół roku LECH dostarczy miastu Białystok około 21 tys. MWh energii. Umowa na dostawę energii elektrycznej wytwarzanej z odpadów komunalnych do 160 miejskich instytucji oraz oświetlenia ulic została zawarta 7 maja br. Oszczędności w budżecie miasta wyniosą ponad 2,5 mln zł.
 • LPEC S.A. dzieli się wiedzą ze studentami UMCS 9 maja 2024
  Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. od kilku lat prowadzi współpracę dydaktyczną z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, uczestnicząc w edukacji przyszłych pracowników administracji publicznej.
 • Karkonoski ekotransport zasilany z sieci ECO 7 maja 2024
  Po ulicach Jeleniej Góry jeździ już dwadzieścia autobusów elektrycznych. Zakupione przez miasto autobusy wzmocniły skład taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
 • Krzysztof Szaliński: Marzenie ciepłownika? Sześć lat pracy w otoczeniu stabilnego rynku i przepisów 6 maja 2024
  Sektor ciepłowniczy czeka świetlana przyszłość. Po swojej stronie mamy przewagi środowiskowe, usługowe, efektywnościowe, kompetencyjne. Jesteśmy wspaniałym partnerem dla systemu elektroenergetycznego w skali makro i mikro.
 • Ciepło dla Tarnowskich Gór z ekologicznej instalacji Veolii 1 maja 2024
  18 kwietnia br. został oddany do użytku zespół kogeneracyjny o mocy 0,99 MWe zasilany gazem ziemnym i biogazem wyprodukowanym w lokalnej Centralnej Oczyszczalni Ścieków. To ostatni element projektu Szafir.
 • LPEC podsumowuje okres grzewczy 2023/2024 1 maja 2024
  Wyższa temperatura i zapowiadana zmiana pogody sprawiły, że lubelski system ciepłowniczy przechodzi na tzw. tryb letni. Od 1 maja aż do jesieni całe miasto będzie zasilała tylko jedna elektrociepłownia, zapewniając głównie ciepłą wodę w kranach. LPEC podsumowuje właśnie miniony okres grzewczy.
 • Veolia angażuje się w budowę ogrodów deszczowych na warszawskim Ursynowie 28 kwietnia 2024
  22 kwietnia br. została podpisana umowa o współpracy dotyczącej budowy ogrodów deszczowych w parku linearnym nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie. To już czwarta odsłona projektu „Kocham Warszawę – łapię deszczówkę”, który Veolia realizuje z miastem stołecznym Warszawa od 2021 roku.
 • Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Lublinie 27 kwietnia 2024
  Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. rozpoczyna rozbudowę sieci ciepłowniczej w północno-wschodniej części Lublina. Inwestycja zwiększy dostępność do ciepła systemowego dla tej części miasta, jak również podniesie bezpieczeństwo i niezawodność dostawy ciepła dla mieszkańców dzielnic w północnej części Lublina.
Przejdź do treści