Magazyn Ciepła Systemowego

RSS Magazyn Ciepła Systemowego
 • Budowa instalacji odpylania w Ciepłowni Głównej PEC 1 października 2022
  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach Spółka z o.o. otrzymało dofinansowanie projektu „Budowa instalacji odpylania dla kotłów węglowych szczytowych K2 i K3”.
 • Nowa farma solarna w PEC Gliwice 1 października 2022
  Nowa instalacja, która zademonstruje możliwości wykorzystania przemysłowych paneli termicznych na dużą skalę, została uruchomiona na terenie gliwickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Posłuży do przygotowania ciepłej wody użytkowej dla pracowników zakładu.
 • Kryzys jest szansą na zmianę 27 września 2022
  Dywersyfikacja kierunków dostaw węgla i gazu to rozwiązanie doraźne. Przyszłość zaś to rozwój odnawialnych i nieemisyjnych źródeł energii. To imperatywy, które zdecydują o bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju. W perspektywie tej zimy oraz najbliższych dekad.
 • OPEC ze 100 mln na budowę kotła biomasowego 24 września 2022
  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na wniosek spółki OPEC Grudziądz, zwiększył kwotę dofinansowania budowy kotła biomasowego spalającego luźną słomę.
 • Samowystarczalność 15 września 2022
  Wiele w życiu mogą nam dać inni ludzie, ale najwięcej możemy sobie dać jednak sami. Podobnie mówi się, że inni ludzie mogą nam w życiu sprawiać przyjemność i należy im zawsze za to podziękować. Nie mają jednak takiego obowiązku. Obowiązek dawania sobie przyjemności jest głównie obowiązkiem każdego z nas z osobna.
 • Wszystkie śmieci są nasze. Posprzątajmy świat razem! 14 września 2022
  W najbliższy weekend, od 16 do 18 września, wolontariusze wyruszą na wielkie sprzątanie. To już 29. ogólnopolska edycja międzynarodowej akcji Sprzątanie świata.
 • Nowe przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej 9 września 2022
  Mieszkańcy Grudziądza doceniają wygodę, komfort i ekologiczne zalety ciepła systemowego. W tym roku znacznie wzrosła liczba przyłączeń do miejskiej sieci ciepłowniczej.
 • MPEC Konin modernizuje salę edukacyjną 8 września 2022
  Wyprodukowali cztery filmy na temat źródeł OZE i ciepła systemowego, dbają o ekologiczną edukację trzecioklasistów. A teraz modernizują salę do nauki, warsztatów i laboratoriów. To kolejny już projekt z zakresu zielonej edukacji, który realizuje koniński MPEC.
 • Ciepło z rekompensatą 6 września 2022
  Ustawa o wsparciu odbiorców ciepła określa maksymalne ceny ciepła systemowego oraz wysokość dodatków dla ogrzewających domy drewnem, pelletem, LPG czy olejem opałowym.
 • Jacek Szymczak o ustawie 6 września 2022
  IGCP popiera cele ustawy, czyli ochronę gospodarstw domowych i wszystkich uprawnionych podmiotów, które są zaopatrywane w ciepło systemowe z równoległą rekompensatą dla przedsiębiorstw ciepłowniczych. Widzimy jednak konieczność pewnych korekt.
Przejdź do treści