Logo Miasta

Magazyn Ciepła Systemowego

RSS Magazyn Ciepła Systemowego
 • Gliwice z nagrodą „Innowacyjny Samorząd” 1 czerwca 2023
  Miasto Gliwice zajęło drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Innowacyjny Samorząd”. Nagrodzono wdrożony w PEC-Gliwice Sp. z o.o. projekt „Automatyzacja systemu predykcji produkcji ciepła dla Gliwic, opartego na sztucznej inteligencji”.
 • „Wielka Księga Ciepła” dla tarnowskich bibliotek 1 czerwca 2023
  Z inicjatywy MPEC Tarnów ponad sześćdziesiąt innowacyjnych albumów edukacyjnych „Wielka Księga Ciepła” trafiło do wszystkich miejskich i szkolnych bibliotek w Tarnowie.
 • Dni otwarte w suwalskiej ciepłowni 1 czerwca 2023
  Ponad 200 uczniów suwalskich szkół odwiedziło ciepłownię PEC w ramach kampanii edukacyjnej na temat ciepła systemowego i ochrony środowiska.
 • Wspólnota rabatki, czyli miasto do zjedzenia 29 maja 2023
  Już nie tylko parki miejskie, kieszonkowe, linearne, parklety, ogródki działkowe otwarte dla spacerowiczów... Teraz nowi mieszczanie zakładają ogrody społeczne. Będzie więcej zieleni dla wszystkich!
 • Inwestycja w ekologię w Jeleniej Górze 11 maja 2023
  Czystsze powietrze w Kotlinie Jeleniogórskiej zapewni oddana właśnie do użytku ekologiczna inwestycja energetyczna – nowy układ wysokosprawnej kogeneracji gazowej. To kolejna i nie ostatnia tego typu inwestycja w Grupie Kapitałowej ECO.
 • Graniczny podatek węglowy 9 maja 2023
  Ma wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu i uchronić Europę przed wyprowadzaniem biznesu do krajów o mniejszym reżimie klimatycznym niż Unia Europejska. W ramach pakietu Fit for 55 Parlament Europejski przegłosował wprowadzenie nowego mechanizmu dostosowywania cen na granicach z uwzględnieniem emisji dwutlenku węgla.
 • Zielone światło dla Fit for 55 4 maja 2023
  Ograniczenie w krajach Unii Europejskiej emisji gazów cieplarnianych do końca dekady i osiągnięcie neutralności klimatycznej do połowy wieku. To główny cel pakietu Fit for 55.
 • Veolia uruchomiła nowoczesną instalację w Tarnowskich Górach 4 maja 2023
  51 proc. ciepła produkowanego z OZE i dzięki wysokosprawnej, niskoemisyjnej kogeneracji gazowej. To jeden z efektów oddanej do użytku, nowoczesnej inwestycji Veolii Południe w Tarnowskich Górach.
 • Magiczne miasta ogrody 28 kwietnia 2023
  Dziś już nikt nie marzy o mieszkaniu w betonowej dżungli. Polubiliśmy koncepcję miast piętnastominutowych, uwiodła nas idea zielonych miast. Zapraszamy więc na wycieczkę do ogrodu!
 • Inteligentny System Ciepłowniczy 26 kwietnia 2023
  Współpraca Politechniki Lubelskiej, Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Miasta Lublin. Wykorzystają sztuczną inteligencję na potrzeby ogrzewania.
Przejdź do treści