Magazyn Ciepła Systemowego

RSS Magazyn Ciepła Systemowego
 • Smart home, eco home 25 stycznia 2023
  Ekologiczne, ekonomiczne, energooszczędne i ciepłe… Takie mają być nasze domy i mieszkania. Sprawdzamy, jak innowacyjne rozwiązania i nowe technologie pozwalają zadbać o środowisko, a jednocześnie obniżyć koszty eksploatacji budynków.
 • Czyste ciepło z opolskiej elektrociepłowni 22 stycznia 2023
  W elektrociepłowni ECO w Opolu rozpoczęła pracę nowa instalacja oczyszczania spalin. Pozwoli ona na eliminację zanieczyszczeń gazowych i pyłów powstających w procesie produkcji energii.
 • Fast fashion. Nieekologiczna moda 10 stycznia 2023
  Kolekcje w sklepach z ubraniami zmieniają się jak w kalejdoskopie. „Wyprzedaż” goni „promocje” i „okazje”. Modnie można się ubrać już za kilkadziesiąt złotych. Fast fashion, która się zaczęła od młodzieżowego buntu w latach 60., dziś się kojarzy z kiepską jakością, marnotrawstwem i zatruciem środowiska.
 • LPEC S.A. z nową strategią rozwoju 5 stycznia 2023
  Przyjęta na koniec 2022 roku nowa „Strategia rozwoju LPEC S.A. na lata 2022–2027” z perspektywą do 2040 roku określa kierunki rozwoju spółki, które są odpowiedzią na wyzwania wynikające z założeń transformacji energetycznej Polski do 2040 roku, polityki klimatycznej Unii Europejskiej oraz bieżącej sytuacji geopolitycznej.
 • Naprawić świat. Postanowienia nie tylko na nowy rok 5 stycznia 2023
  Nie jest tak źle: co drugi Polak deklaruje, że chciałby wdrożyć w swoim życiu zasady zero waste, bo widzi z tego wiele korzyści. Na przeszkodzie stoi m.in. niewystarczająca wiedza na ten temat. Spieszymy więc z podpowiedziami, jak można naprawić świat.
 • Veolia zastępuje węgiel ekologicznym źródłem energii 5 stycznia 2023
  Veolia Północ, spółka z grupy Veolia term, uruchomiła w Przasnyszu w grudniu 2022 roku nową kotłownię gazową. Działająca w systemie kogeneracyjnym ciepłownia będzie jednocześnie wytwarzać ciepło i energię elektryczną. Łączna moc nowej instalacji osiągnie 8,4 MW.
 • Nowe czyste źródło niewyczerpanej energii 28 grudnia 2022
  Ministerstwo energii USA ogłosiło w połowie grudnia br. wielki przełom naukowy w badaniach nad pozyskiwaniem energii z fuzji jądrowej. Po raz pierwszy naukowcom udało się pozyskać z reakcji więcej energii, niż w nią włożono. To pierwszy krok na drodze do nowego, zielonego źródła energii na Ziemi.
 • Ciepło z metra ogrzeje stolicę 27 grudnia 2022
  Metro Warszawskie i Veolia Energia Warszawa będą współpracować nad projektem odzysku ciepła z infrastruktury metra.
 • Wymiana kopciuchów z dotacją 27 grudnia 2022
  Uchwały antysmogowe zakazują użytkowania bezklasowych kotłów, pieców i kominków, które emitują najwięcej zanieczyszczeń. Do końca tego roku „kopciuchy” trzeba wymienić na Mazowszu, a do połowy przyszłego roku – w Świętokrzyskiem.
 • Jak mądrze korzystać z ciepła? Uczniowie po „Lekcjach Ciepła” to wiedzą! 22 grudnia 2022
  Czym skorupka za młodu nasiąknie… Od przeszło dekady Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie i dostawcy ciepła systemowego edukują przedszkolaków i uczniów podstawówek na temat ciepła. I robią to skutecznie!
Przejdź do treści