Magazyn Ciepła Systemowego

RSS Magazyn Ciepła Systemowego
 • Będą łapać deszczówkę i posadzą drzewa 3 sierpnia 2021
  Veolia i warszawski Ratusz wspólnie wyposażą 50 miejskich przedszkoli w instalacje do łapania deszczówki i posadzą 100 drzew.
 • Ciepła woda bez piecyka? Dołącz do programu! 2 sierpnia 2021
  Zmień sposób pozyskiwania ciepłej wody z dotychczasowego podgrzewania piecykiem gazowym na bezpieczne rozwiązanie z wykorzystaniem ciepła systemowego.
 • Elektromobilność? To się opłaca! 27 lipca 2021
  Całkowity koszt posiadania samochodów elektrycznych i spalinowych może się wyrównać jeszcze przed upływem roku od rozpoczęcia eksploatacji. Taki jest najważniejszy wniosek z przeprowadzonego w Łodzi projektu badawczego „ELAB – Miasto Czystego Transportu”.
 • System cyfrowego obchodu Inspect4PEC 23 lipca 2021
  Zautomatyzowana aplikacja wspiera planowanie i rozliczanie obchodów eksploatacyjnych przez załogę utrzymania ruchu w PEC-Gliwice.
 • Ciepłownia geotermalna w budowie 23 lipca 2021
  Rozpoczęła się budowa ciepłowni geotermalnej w Koninie. Historia tej inwestycji sięga wielu lat wstecz, ale w końcu finał wydaje się być blisko. Wymagało to wiele pracy, dużej determinacji i wytrwałości.
 • Nowoczesna energia przyszłości 23 lipca 2021
  W dzielnicy Nowy Wirek w Rudzie Śląskiej ciepło i energia elektryczna będą wytwarzane w nowoczesnym źródle o wysokiej efektywności oraz niskim oddziaływaniu na środowisko.
 • Firmy neutralne dla klimatu 23 lipca 2021
  Używanie w produkcji odnawialnej energii to dziś już za mało. Kolejne przedsiębiorstwa ogłaszają, kiedy osiągną neutralność klimatyczną. Są wśród nich producenci samochodów, duże koncerny energetyczne, giganci nowych technologii, wytwórcy opakowań i lamp czy sieci handlowe.
 • Fab Cities, czyli jakie będą miasta przyszłości 15 lipca 2021
  Samowystarczalne, z gospodarką obiegu zamkniętego, optymalizowane na podstawie Big Data. A do tego zielone, bioróżnorodne i zeroemisyjne. Czy tak będą wyglądały miasta doskonałe?
 • Zieloną rewolucję Polska musi przeprowadzić siłami spółek państwowych 10 lipca 2021
  Transformacja polskiej energetyki na bardziej zieloną dokona się głównie siłami krajowych firm. Inwestycje w nowe zielone technologie i źródła energii to dla biznesu duża szansa i wyzwanie.
 • Muzeum Narodowe w Lublinie znowu otwarte 8 lipca 2021
  Po trwającym blisko dwa lata remoncie oraz przymusowym zamknięciu z powodu pandemii Muzeum Narodowe w Lublinie ponownie zaprasza zwiedzających. Teraz już do zupełnie odmienionej, nowoczesnej przestrzeni bogatej w ponad 200 tysięcy unikatowych dzieł sztuki i eksponatów muzealnych.
Przejdź do treści