Magazyn Ciepła Systemowego

RSS Magazyn Ciepła Systemowego
 • MEC Koszalin dba o rozwój studentów 19 października 2021
  Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Koszalińskiej była okazją do rozpoczęcia nowej formy współpracy uczelni z Miejską Energetyką Cieplną. Spółka pomoże w stworzeniu nowoczesnego laboratorium finansowego.
 • Modernizacja Ciepłowni Centralnej 18 października 2021
  PEC Siedlce zleciło wykonanie konwersji paliwowej dwóch kotłów typu WR 25 w Ciepłowni Centralnej na kotły opalane gazem. Inwestycja, której zakończenie zaplanowano na koniec 2022 roku, zwiększy bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców Siedlec i pozwoli ograniczyć emisję substancji szkodliwych do atmosfery.
 • MEC Koszalin na edukacyjnej ścieżce 17 października 2021
  W Koszalinie powstała pierwsza ścieżka edukacyjna. Dzieci (i dorośli) bawią się tam znakomicie.
 • Enea Ciepło sprawdzi wykorzystanie zielonego wodoru 15 października 2021
  W ramach projektu „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym” Enea Ciepło podpisała umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na prace badawczo-rozwojowe dotyczące możliwości wykorzystania zielonego wodoru w ciepłownictwie.
 • Zielone budynki rosną w Polsce jak grzyby po deszczu 15 października 2021
  Przemysł budowlany jest wysoko energochłonny. Dlatego nie ma innej drogi niż zrównoważone, zielone budownictwo. Zwłaszcza to, które może się pochwalić ekologicznymi certyfikatami.
 • Lekcje ciepła i wizyta studyjna energetyków 13 października 2021
  27 września 2021 roku w PEC Siedlce odbyła się prezentacja projektu edukacyjno-ekologicznego pn. „Lekcje Ciepła w Siedlcach” dla nauczycieli siedleckich szkół podstawowych.
 • Park Zielonej Energii w PEC Gliwice 8 października 2021
  Gliwicka ciepłownia zostanie rozbudowana o nowy blok z kotłem wielopaliwowym, wytwarzającym ciepło i energię elektryczną. Park Zielonej Energii to kluczowy element gospodarki obiegu zamkniętego miasta.
 • Elektromobilność po polsku 8 października 2021
  Co prawda we wdrażaniu elektromobilności nadal odstajemy od innych państw UE, ale wiele miast w bliskiej perspektywie planuje całkowicie zastąpić w transporcie publicznym pojazdy spalinowe – zeroemisyjnymi, a ponad połowa Polaków deklaruje, że kupiłaby samochód elektryczny, gdyby tylko kosztował tyle co spalinowy.
 • Raport o stanie klimatu. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach! 4 października 2021
  Z ostatniego raportu ONZ wynika, że robimy za mało, by zatrzymać globalne ocieplenie. Nawet jeśli wszystkie zobowiązania państw co do redukcji emisji gazów cieplarnianych zostaną zrealizowane, może się okazać, że to nie wystarczy. Jest się czym martwić…
 • Zielona inwestycja spółki Węglokoks Energia 30 września 2021
  Kocioł na biomasę, który powstanie w Zakładzie Ciepłowniczym Czeczott w Woli, to kluczowa inwestycja spółki Węglokoks Energia NSE. Jest częścią planu rozwojowego, mającego na celu zwiększenie udziału gazu ziemnego i biomasy w wytwarzaniu ciepła oraz energii elektrycznej.
Przejdź do treści